Знавці міста Херсона

Привіт! Мене звати Магдалина Танклевська. Я другий рік працюю у  комісії з правознавства «Феміда» міського учнівського парламенту та є активним членом учнівського самоврядування Херсонської гімназії №6.

Моє шкільне життя перш за все складається з уроків й участі у гімназичних декадах, місячниках, конкурсах, олімпіадах та гуртках «Літературне краєзнавство» й «Юні екскурсоводи».

Сьогодні я хочу розповісти про щорічний конкурс «Знавці міста Херсона».

«Чому саме він?», - напевно спитаєте ви. І я, не замислюючись,  відповім, що цей конкурс включає в себе знання про історію України, життя, традиції, побут козаків і простих мешканців Херсона та незліченні практичні уміння, які приносять користь у сучасному повсякденному житті.

Мене вразили факти про замовчування історичних подій, які відбувалися на теренах моєї малої Батьківщини задовго до заснування міста Херсон 1778 році.

     Чи знаєте ви щось про Січі? Ось ми їздили до пам’ятника і могили кошового отамана К. Гордієнка, бачили валуни, які були руїнами кам'яної огорожі, що захищала Кам’янську Січ. Ця Січ одна з небагатьох, які збереглись до наших днів, адже більшість козацьких Січей були затоплені і зруйновані. Завідуючий сектором національного заповідника «Кам’янська Січ» Андрій Лопушинський показав нам великого валуна – карту з вапняку, в який вмонтовано капсули з землею з кожної Січі. І такі подорожі набагато більше дають знань про історію, ніж години вивчення з підручників.

Наприклад, ви знаєте чому з’явилися кургани? А скільки курганів у нашому місті? Кургани – це поховальна пам’ятка, яка виглядає як високий землянистий насип. Розмір також вибирали не випадково. Чим більше пагорб, тим більше заслуг і слави в похованого. На сьогодні відомо, що на території України було понад 50 тис. курганів. У Херсонській області налічувалося понад 5 тисяч. А у самому Херсоні 100!

А наша фортеця була заснована князем Григорієм Потьомкіним-Таврійським, керівником її будівництва був І. А. Ганнібалл — двоюрідний дід Олександра Пушкіна, а сам Олексендр Сергійович був у нашому місті 2 рази.

Дуже часто заняття у гуртках «Юні екскурсоводи» та «Літературне краєзнавство» перетворюються на захоплюючі подорожі Херсонською областю й екскурсії по місту. Під час таких заходів знання засвоюються краще. Кожного дня ми дізнаємося про нових для нас історичних осіб та подій, у яких вони брали участь.

І тоді ти по іншому відповідаєш на тести, по іншому ставишся до створення презентацій і екскурсій. У рамках підготовки до конкурсу ми були на екскурсіях у Краєзнавчому, Художньому музеях, знайомилися з історією старого міста Херсона.

Херсон – це маленька перлинка на півдні України. Дуже багато культурних, наукових, спортивних, соціально-спрямованих подій відбувалися вперше саме у нашому місті, як по відношенню до країни, так і по відношенню до всього світу.

Наприклад, лібрето до першої дитячої опери було написано у Херсоні видатною українською письменницею Дніпровою Чайкою.

У нашому місті було відкрито перше училище торгового мореплавання і перший бездротовий телеграф. Цей список можна продовжувати!

Сам конкурс – це велика подія, наповнена театралізованим дійством і квестами із завдань різної складності, таких як: «Заснування міста Херсона», «Херсон - місто талановитих людей», «Пізнаємо Херсонщину разом», «Козацька доба Херсонщині».

Перемога здобувається не завжди з  першого разу, але ми дуже ретельно готуємося тому і досягаємо успіхів.

Я вважаю, що кожен повинен знати історію рідного краю. Ось я не можу зрозуміти людей, які не вивчають цього. Тобто ви просто проходите повз пам’ятників, і вам не цікаво дізнатися на честь кого, коли, чому саме тут його встановили? Або повз красивої будівлі, і вам не цікава її історія?

Також два роки тому ми були на телеканалі «Скіфія», так як наша команда посіла перше місце в Обласному етапі конкурсу «Знавці міста Херсона». Цього року конкурсу ще не було, він відбудеться 23 листопада. На жаль, через карантин ми не можемо зустрітися усі разом і брати участь у різних цікавих завданнях, лише зможемо відвідати конкурс онлайн.

Дуже важливим аспектом для мене є те, що у нас прекрасні наставники: Пулінець Маргарита Анатоліївна та Шальнова Наталія Володимирівна. Ці люди мотивують мене робити більше, краще, креативніше! Навіть коли у мене опускаються руки, вони знайдуть правильні слова і допоможуть рухатись і розвиватись далі.

І головне, про що я хочу наголосити, це те, що хоча ми завжди досить довго часу витрачаємо на підготовку, дуже хвилюємося напередодні та під час конкурсу, із трепетом чекаємо результатів, та коли розуміємо, що отримуємо перемогу, ці емоції не передати словами.

Я дякую своїй гімназії і цьому проєкту за можливість відкрити нові захоплюючі історії з життя рідного міста.

Автор: Магдалина Танклєвська

Категорія: 

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.