Інформаційні матеріали щодо проведення профілактичної роботи при отруєнні сірчаними сполуками та перша медична допомога

ШЛЯХИ ОТРУЄННЯ:
Найчастіше шляхами отруєння парами сірки є дихальна система.Рідше шлунково-кишковий тракт і шкірні покриви. В першу чергу пари сірчаних сполук в організм потрапляють через верхні дихальні шляхи. У легких випадках отруєння сірчаними сполуками з'являються кашель, виділення мокротиння, іноді із домішками крові, нежить, сльозотеча, відчуття сухості в горлі, осиплість голосу. Може з ’явитися нежить, носова кровотеча, біль в грудях; при гострих отруєннях - головний біль, запаморочення, загальна слабкість. При огляді - ознаки хімічного опіку слизистих оболонок дихальних шляхів.

При подразненні слизової оболонки очей розвиваються такі ознаки:
- почервоніння,
- запалення,
- набряклість,
- помутніння рогівки,
- ураження райдужної оболонки очей,
- при сильному ураженні - не виключено розвиток сліпоти.
 

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄННІ:
При отруєнні парами сірчаних сполук, перш за все, необхідно:

  • вивести потерпілого із зони розповсюдження токсичної речовини на свіже повітря та негайно звернутися за медичною допомогою до найближчого закладу охорони здоров’я! Якщо це можливо, бажано провести кисневу інгаляцію.
  • потім слід негайно обробити шкірні покриви. Краще це зробити легким 2% содовим розчином або промивати водою не менше ніж 15 хвилин, очі - проточною водою, також не менше 15 хвилин.
  • - промивання слизових і очей - наступний етап. Промивання потрібно робити проточною водою, потім провести закапування 0,5% розчину «Алкаїн», 0,4 % «Беноксі»;
  • - у ніс можна закапувати судинорозширювальні краплі «Но-соль», «Салін», тампони в носові ходи з маззю «Левоміколь», 5% розчин амінокапронової кислоти.

Якщо ж отрута потрапила всередину через тракт травлення - необхідно здійснити промивання шлунка і кишечника. Потерпілому дають рясне тепле пиття (воду) і викликають штучну блювоту.
При підозрі на отруєння парами сірки хворого необхідно негайно госпіталізувати до найближчого закладу охорони здоров’я з метою недопущення розвитку набряку легень!

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.