Інформація про проведену профорієнтаційну роботу у закладі

Згідно з планом роботи Херсонської гімназії № 6 Херсонської міської ради та управління освіти Херсонської міської ради з метою інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо світу професій, розширення світогляду учнів, проведення превентивної роботи серед учнівської молоді з питань підвищення мотивації до правильного вибору професії, професійного самовизначення, впевненості у власному майбутньому  у гімназії проводиться систематична профорієнтаційна робота.

Так, відбулися зустрічі старшокласників:

  • з викладачами Національної академії служби безпеки України;
  • представниками Херсонського філіалу Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова;
  • з викладачами факультету міжнародних відносин Національного університету «Одеська юридична академія»;
  • з викладачами педагогічного факультету ХДУ; 
  • з викладачами та студентами Міжнародного гуманітарного університету (факультети: мистецтва та дизайну, лінгвістики та перекладу, Одеського медичного інституту, інституту національного міжнародного права).

 Такі профорієнтаційні заходи, як зустрічі з викладачем Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, з колективами музичного училища, театральна зустріч «Літературне краєзнавство» спільно з акторами «Акторське сузір’я», зустрічі з українськими письменниками Мариною Павленко (7 класи) та Сашком Дерманським (2 класи) сприяли розширенню знань учнів про професії у напрямку мистецтва.

У межах інформаційних днів Національного банку України в регіонах «Економічний експрес» було організовано захід для учнів 9-10-х класів з представниками Національного банку, що сприяло підвищенню фінансової грамотності гімназистів. Команда гімназистів взяла участь  в інтелектуальній грі «Що? Де? Скільки?».

Команда учнів 9 класу взяла участь у конкурсі з правознавства «Правничі ігри», організованого Головним управлінням національної поліції з метою профорієнтації та підвищення правової грамотності та посіла І місце.

Учні 11 класу відвідали профорієнтаційний захід, організований  Головним управлінням національної поліції, із відбору кандидатів на вступ до закладів вищої освіти з підготовки поліцейських.

Викладачі ХНТУ організували для 11-класників квест-тест з менеджменту «Складаємо резюме», який провела кандидат економічних наук, старший викладач кафедри зовнішньоекономічної діяльності ХНТУ.

Також учні взяли участь у Майстерні бізнес-менеджерів, на якому викладачі ХНТУ провели з учнями тренінг для майбутніх економістів-міжнародників.

На базі ХДУ гімназисти відвідали заняття школи профорієнтації на тему "Як знайти себе у сфері ІТ. Ваші можливості та перспективи у професії майбутнього".

У рамках святкування 25-річчя Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті учні 11 класів взяли участь у проведенні Дня науки.

Було організовано відвідування профорієнтаційного заходу на факультеті іноземної філології  ХДУ.

Учні взяли участь у «Дні відкритих дверей» факультету фізичного виховання та спорту Херсонського державного університету, а вчителі у семінарі-тренінгу для вчителів міста і області на тему: «Теорія та практика викладання баскетболу в закладах загальної освіти».

Учні взяли участь у  конкурсах учнівської молоді з користування персональним комп’ютером (учениця 11 класу Ігнашова В. посіла ІІ місце)  та з Web-дизайну.

Завідуюча бібліотекою організувала для учнів7-х класів відвідування обласного краєзнавчого музею з метою знайомства з професією екскурсовода.

З метою ознайомлення та набуття навичок різних професій учні беруть участь у таких масових заходах та  конкурсах, як програма Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), конкурс FLEX за Програмою обміну майбутніх лідерів, конкурс «Юні екскурсоводи» тощо.

На класних годинах у 5-9-х класах розглядалися теми  «Поспілкуємось про світ професій», «Професійна кар’єра», «Самовизначення особистості», де обговорювалися питання щодо професійних інтересів, здібностей, мотивів вибору професії. Було проведено асоціацію між професійною діяльністю та життєдіяльністю людини.

З метою встановлення рівня готовності учнів випускних класів до вступу до вузів практичним психологом Чечиною В.М. було проведено анкетування за методиками Голанда, КОС, психологічні тренінги «Пізнай себе», «Як не помилитися у виборі професій», «Свідоме самовизначення в майбутньому», «Коли ти обираєш майбутнє», індивідуальні та групові консультації для учнів та батьків з питання профорієнтації.

З 25.11 по 29.11 було проведено Тиждень профорієнтації. Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці «У світі професій» тощо.

Учні 11-х класів долучилися до профорієнтаційного опитування Херсонського державного університету.

Під час карантину учні взяли участь в он-лайн форматі на платформі Zoom у зустрічі:

  • з керівниками, викладачами і студентами Українсько-польської програми «Крок до євроінтеграції», де обговорювалися особливості і  перспективи навчання;
  • з викладачами факультету кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету “Одеська юридична академія”, які надали інформацію про матеріально-технічну базу факультету та спеціальності у сфері інформаційних технологій;
  • з викладачами кафедри зовнішньоекономічної діяльності Херсонського національного технічного університету.

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.