Гімназія відзначила Міжнародний день рідної мови

Педагоги та учні Херсонської гімназії № 6 вважають своїм обов’язком приєднатися до всієї української спільноти, яка 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Власне, цей день відзначають щороку з 2000 року на честь вшанування пам’яті загиблих студентів-демонстрантів, яких розстріляли 21 лютого 1952 року, через те, що вони вимагали визнати бенгальську мову однією із державних мов країни. Так, на ХХХ сесії Генеральної конференції  ЮНЕСКО було оголошено про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності».

Вивчаючи рідну та іноземні мови, гімназисти усвідомлюють, що вони є унікальним засобом не лише комунікації, але й взаєморозуміння та взаємоповаги, що дуже важливо для власної культури і традицій.

Отже, вітання з днем рідної мови лунали на святковій лінійці, протягом дня найкращі читці розповідали вірші улюблених українських поетів по радіо. Особливого настрою у цей день додавали народна музика та пісні вітчизняних співаків та груп. Старшокласники написали тематичний диктант та довели, як грамотно вони володіють українською мовою. Учителі української мови провели для учнів конкурс віршів «Мова моя калинова», урок-мовне свято «О рідне слово, хто без тебе я?», вікторину «З любов’ю до рідного слова», конкурс поезії «Поетичний вернісаж» тощо. Чекаємо на участь  команди талановитих вихованців гімназії у міському етапі обласного фестивалю  «Поетичний камертон Ліни Костенко».

Коли осягаєш багатство рідної мови, мимоволі дивуєшся: який все таки могутній творчий геній нашого народу! Скільки синонімічних рядків, яка гнучкість граматичних форм, глибина думок і почуттів у нашій мові.

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.