УВАГА! Особливості організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році

УВАГА!!!

ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА  ВІДВІДУВАЧІ ГІМНАЗІЇ!

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у відповідності до Постанови головного санітарного лікаря України,

ВІДВІДУВАННЯ ГІМНАЗІЇе БАТЬКАМ ТА СТОРОННІМ ОСОБАМ ТИМЧАСОВО ЗАБОРОНЕНО!

Вибачте за незручності!

Спілкування з вчителями відбуватиметься тільки за попереднім записом або за попереднім телефонним дзвінком.

Всі прохання та побажання можна  залишити на охороні.

Дякуємо за порозуміння.

АДМІНІСТРАЦІЯ.

 

 

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу

в Херсонській гімназії № 6

в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

 

СХВАЛЕНО

Рішенням педагогічної ради

Протокол № 11 від 28.08.2020

 

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу в Херсонській гімназії  № 6 у період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) складено на основі:

- Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» стаття 40;

-  виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»;

-  постанови Міністерства охорони здоров’я України № 50 від 22.08.2020 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширення коронавірусної хвороби (CОVID-19).

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (CОVID-19) у навчальному 2020/2021 році розроблені протоколи, які забезпечують алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (CОVID-19) серед здобувачів освіти та працівників Херсонської гімназії № 6 Херсонської міської ради.

ПРОТОКОЛ  № 1

Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу та учнів

 1. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.
 2. Зустріч учнів зранку здійснюється медичною сестрою та заступниками директора відповідно до графіку,  затвердженого директором.
 3. Прийом здобувачів освіти здійснюється за розробленими маршрутами та входами,  які закріплені за кожним класом (маршрути додаються).
 4. Медична сестра та заступники директора проводять вимір температури тіла та візуальний огляд дитини на наявність симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитують про самопочуття у дитини та/або у дорослого, який її супроводжує при вході до закладу.
 5. Вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію до використання термометра).
 6. Якщо у дитини визначено температуру тіла вище 37,1о С або наявні інші симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу,  почервоніння очей),   дитина до занять не допускається.
 7. Якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.
 8. Якщо дитина прийшла сама, то на дитину одягається медична маска, викликається медична сестра, що проводить дитину до кімнати ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та за необхідності - швидка медична допомога.
 9. Дані дитини, в якої виявлені респіраторні симптоми або підвищена температура тіла, записуються та передаються медичній сестрі закладу для введення обліку таких дітей.
 10. Після того, як дитина з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами була відсторонена від навчального процесу, до навчального закладу вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування навчального закладу.
 11. Вхід для персоналу закладу здійснюється лише через центральний вхід.
 12. Увесь персонал закладу проходить термометрію перед початком робочого дня. Данні заносяться до журналу термометрії.
 13. Медична сестра оглядає персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
 1. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок повідомляється директору та робиться відмітка в Журналі термометрії про недопущення до роботи.
 2. При появі підвищеної̈ температури тіла (вище 37,1oС) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

ПРОТОКОЛ  № 2

Організація освітнього процесу

 1. Обмеження проведення масових заходів в закритих приміщеннях (окрім необхідних для функціонування закладу — проведення педагогічних рад, нарад при директорові, загальних зборів трудового колективу, тощо).
 2. На вході до всіх приміщень закладу встановлено місця для обробки рук антисептичними засобами. Ці місця позначені яскравим вказівником.

Проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії, яка закріплена за цим класом: 

№ КАБИНЕТУ

КЛАС

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК

(завідувач кабінетом)

27

1-А

Ліпко Катерина Григорівна

28

1-Б

Петренко Ірина Олександрівна

15

1-В

Якущенко Наталія Георгіївна

26

1-Г

Ляховська Ірина Вікторівна

22

2-А

Петренко Наталя Юріївна

23

2-Б

Ребенок Світлана Юліанівна

18

2-В

Бабаніна Ірина Валеріївна

24

3-А

Дронова Наталя Володимирівна

20

3-Б

Мошенська Ірина Леонідівна

25

3-В

Нельга Людмила Анатоліївна

14

4-А

Стародубець Людмила Олександрівна

17

4-Б

Нікітіна Ірина Володимирівна

13

4-В

Хребет Тетяна Геннадіївна

34

5-А

Штогріна Оксана Олександрівна

39

5-Б

Заїкина тетяна Геннадіївна

42

5-В

Устименко Людмила Вікторівна

38

6-А

Мельник Лариса Вікторівна

35

6-Б

Надточій Ольга Олексіївна

40

6-В

Дацюк Валентина Павлівна

33

7-А

Думанська Аліса Василівна

45

7-Б

Шульгіна Олена Адольфівна

41

7-В

Буцинь Ольга Вікторівна

21

8-А

Потапська Світлана Віталіївна

36

8-Б

Солодовнікова Олена Ігорівна

44

8-В

Нестеренко Олена Прокопівна

43

9-А

Тригуб Тетяна Олександрівна

31

9-Б

Чумак Кристина Віталіївна

37

10-А

Лілик Маргарита Сергіївна

47

11-А

Захарова Алла Олексіївна

46

11-Б

Михайленко Олена Геннадіївна

 1. Початок занять розпочинається відповідно до затвердженого графіку (додається).
 2. Захисні маски не використовуються під час проведення занять у навчальних приміщеннях.
 3. Під час пересування приміщеннями закладу на перервах використання захисних масок або респіраторів є обов’язковим як для здобувачів освіті так і для персоналу закладу.
 4. Пересування приміщеннями закладу здійснюється відповідно до розроблених маршрутів та спеціальних позначок  з метою запобіганню утворення скупчень учасниками освітнього процесу.
 5. Доступ батьків та сторонніх осіб до гімназії забороняється, окрім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.
 6. Санітарні кімнати обладнані рідким милом та електросушарками. Використання багаторазових рушників заборонено.
 7. Після кожного навчального заняття проводиться провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.
 8. Після проведення занять у кінці робочого дня здійснюється прибирання, очищення та дезінфекція приміщень та поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил.  
 9. На кожному поверсі розміщено спеціальні контейнери для використаних масок та рукавичок.
 10. Перевага надається заняттям на свіжому повітрю.
 11. Проводити навчання учнів гігієні рук, етикету кашлю. Для молодших дітей рекомендовано розробити план занять в ігровій̆ формі.
 12. Медичній сестрі проводити пропаганду вакцинації̈, а також бесіди з батьками (у разі відмови вакцинувати учнів, які не мають медичних протипоказань).
 13. Усім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися фізичної дистанції.
 14. Усі працівники гімназії повинні мати засоби індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 5 робочих днів. Перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

ПРОТОКОЛ  № 3

Дії при виявленні симптомів хвороби під час освітнього процесу

 1. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) вчитель за допомогою телефонного зв’язку має проінформувати чергового адміністратора та медичну сестру.
 2. Медична сестра забирає дитину до ізоляційної кімнати та повідомляє заступнику з господарчої частини про приміщення, де необхідно здійснити дезінфекцію.
 3. Дітей класу ізолюють та забороняють пересуватися гімназією. У разі потреби медична сестра викликає швидку медичну допомогу.
 4. Технічний працівник проводить дезінфекцію приміщень.
 5. Черговий адміністратор інформує директора про виявлення дитини з ознаками хвороби та обмежує вхід до приміщень де перебувала дитина.
 6. Вчитель проводить інструктаж з дітьми, які були в контакти з дитиною.
 7. У разі виявлення симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він/вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він/вона самостійно повертається до дому та негайно звертається до сімейного лікаря. За тяжкого стану, на працівника одягається медична маска, він/вона відправляється в ізоляційну кімнату, де чекає прибуття машини «Швидкої допомоги».
 8. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де перебувала така особа, проводиться позапланове провітрювання та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
 9. У випадку підтвердження в учня або працівника закладу COVID-19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останнього контакту з особою, в якої підтверджений випадок COVID-19.

ПРОТОКОЛ  № 4

Організація безпеки харчування

 1. Заступник директора з виховної роботи (відповідальна особа з питань організації харчування) розробляє графік харчування здобувачів освіти.
 2. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.
 3. Відстань між столами має бути не менше 1 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.
 4. Усі працівники харчоблоку повинні мати засоби індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії. Засоби індивідуального захисту мають бути в розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
 5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
 6. Директор організовує централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.
 7. Працівник їдальні, який вдає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.
 8. Усі працівники харчоблоку мають суворо дотримуватися правил особистої гігієни.
 9. Медична сестра відповідальна за проведення навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації з працівниками харчоблоку.

ПРОТОКОЛ  № 5

Організація гігієни рук

 1. Основним заходом гігієни рук в умовах гімназії є миття з милом.
 2. Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.
 3. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.
 4. Миття рук з милом необхідне перед вдяганням та зняттям маски, а також у таких випадках:
 • перед початком навчання та після прогулянки; 
 • перед прийомом, приготуванням та роздачою їжі; 
 • після відвідування туалету;
 • коли руки явно забруднені.
 1. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
 2. Дозволено користуватися кишеньковими санітайзерами з кришкою, що може відкриватися та закриватися одним пальцем.
 3. Кількість антисептику на одну обробку –  не менше 3 мл.
 4. Для ефективної обробки рук використовувати антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60%.
 5. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
 6. Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.

ПРОТОКОЛ  № 6

Організація прибирання та дезінфекції приміщень гімназії

 1. Для прибирання у гімназії використовуються миючи засоби та дезінфікуючи засоби.
 2. У кожному приміщенні наявний графік прибирань з відмітками про виконання.
 3. При прибиранні слід пересуватись від чистих об’єктів до брудних та від розташованих вище до розташованих нижче.
 4. У період підвищеної̈ захворюваності на гострі респіраторні інфекції̈ особлива увага приділяється обробці висококонтактних поверхонь (робочі столи, парті, дверні ручки, клавіатури комп’ютерів, поручні, стільці, крани, підвіконня, тощо) дезінфікуючим засобом (0,015% розчин Бланідаз 300).
 5. Для дезінфекції̈ поверхонь перевага надається  протиранню поверхонь серветкою, змоченою в дезінфекційному розчині. Серветка має бути вологою від засобу. У наявності є промарковані серветки для протирання різних зон чистоти. Протирання поверхонь здійснюється при відсутності дітей та за умови провітрювання приміщень.
 6. Миття підлоги в загальних приміщеннях здійснюється  з використанням миючих розчинів. В туалетах для миття підлоги доцільно використовувати дезінфекційні засоби.
 7. Прибирання приміщень проводится тільки в побутових захисних рукавичках. Допускається багаторазове використання таких рукавичок за умови їх неушкодженої̈ структури. Рукавички змінюються при переході з однієї зони чистоти (від однієї групи поверхонь) до іншої і при переході з миття підлоги до дезінфекції/миття поверхонь. Допустимо використовувати одну пару рукавичок за умови, якщо спочатку проходить обробка контактних поверхонь, а потім миття підлоги, але не навпаки.
 8. Весь прибиральний інвентар має маркування відповідно до зони, яку ним прибирають. Маркування може проводитись як за допомогою нанесення надписів на інвентар, так і за кольором. При маркуванні за кольором  «кодування» повинно бути зафіксовано письмово та розміщено в кімнаті для зберігання інвентарю для інформування персоналу.
 9. Увесь прибиральний інвентар підлягає дезінфекції. Інвентар має бути чистим та непошкодженим.
 10. Персонал, який проводить прибирання, повинен слідкувати за гігієною рук та ретельно мити руки з милом після зняття рукавичок та завершення прибирання. У разі відсутності доступу до води слід обробити руки антисептиком.
 11. Дезінфекційні розчини повинні готуватись в спеціально відведеній кімнаті, доступ до якої є обмежений для персоналу та заборонений для дітей.
 12. Тара, в якій готується розчин, має бути щільно закрита та промаркована, із зазначенням дати приготування, кінцевого терміну споживання, назви та концентрації розчину.
 13. Весь прибиральний інвентар повинен зберігатися в окремому приміщенні. Не можна зберігати прибиральний інвентар разом з харчовими продуктами, біля унітазів, рукомийників, навчального та технологічного обладнання. У кімнаті для зберігання прибирального інвентарю має бути обладнане місце для сушіння ганчірок. Сушіння інвентарю на батареях, відрах не допускаєтья.

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.