Гімназія відзначила День української писемності та мови

9 листопада в Україні відзначається державне свято – День української мови та писемності. Це свято є важливим для всіх мешканців країни, адже воно стосується нашої історії і рідної мови. Експрезидент України Леонід Кучма встановив свято 9 листопада 1997 року на честь Преподобного Нестора Літописця, який був послідовником творців слов'янської абетки Кирила і Мефодія та завдяки якому заснувалася українська писемність.

Разом зі всією країною День Української писемності та мови вшанували учні та педагоги гімназії № 6 на урочистій лінійці. Для  нашого закладу – це важлива подія, оскільки своїми досягненнями у вивченні рідної мови впродовж багатьох років ми довели, що є найкращими знавцями української мови не лише в місті, а в області.

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.

Вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної наприкінці ХVШ століття з виходом у 1798 році першого видання "Енеїди" Івана Котляревського, який вважається зачинателем нової української літературної мови.

Т.Г.Шевченко своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її, і як ніхто, розкрив чудову, чарівну музику українського слова.

Але День вшанування пам'яті Нестора Літописця не остання подія  9 листопада, бо саме в цей день по всій Україні розпочинається Міжнародний дитячий конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика.

Пройшовши нелегкий життєвий шлях далеко від рідної землі, П. Яцик завжди радів кожному успіху України. Ставши видатним бізнесменом у далекій Канаді, він водночас став і великим меценатом, за фінансової підтримки якого з'явилося на світ чимало книжок з історії та культури України. Він прагнув до того, щоб українське писемство розквітало, щоб відроджувалася гордість за свою мову.

Глибоким болем озвалась у серцях українців сумна звістка про смерть П.Яцика у Канаді на 81 році життя. Він не дожив до II Міжнародного конкурсу з української мови, який стартував  9 листопада 2001 року, вже тепер імені самого П. Яцика. Його справу продовжує донька Надія Яцик. 

Мета даного конкурсу – сприяти утвердженню державного статусу української мови і піднесенню її престижу серед учнівської молоді, виховання і шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу, піднесення престижу української мови в Україні і за її межами та підвищення знань з мови; виховання в молодого покоління українців любові до рідної мови свого народу, усвідомлення того, що українська мова є генетичним кодом української нації.

Міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика проводиться як творче змагання учнівської молоді вже 19-й рік, і велика честь брати участь у цих мовних змаганнях. До І етапу XХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика традиційно залучилися наші гімназисти: 66 учнів 5-11-х та 23 учні 3-4-х класів. Крім того, 180 учнів та 30 учителів взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту. Усі бажаючі мали змогу дізнатися, наскільки грамотно вони володіють українською мовою.

Зі святом вас, шановні добродії, зі святом, шанувальники рідного слова!

Слів у мові мільйон, вибирайте найкращі,
Кожне з них, лиш торкни, – як струна, виграва,
Зрозумілі, вагомі й усі вони ваші –
Мелодійні, дзвінкі, українські слова.
Говоріть про любов і про віру у щастя,
Уникайте мовчання, нудьги і ниття,
Говоріть, хай в розмові слова веселяться,
Говоріть і продовжуйте мові життя!

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.