«Безпека і небезпека. Принципи безпечної життєдіяльності» - тема дня у пришкільному таборі "Козачок"

Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини-
Це ж чудово для людини!
Хто здоровий,той не плаче,
Жде його в житті удача,
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати!
Бо здоров’я-це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно.
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!

Так, здоров’я і життя  людини - це найдорогоцінніший скарб. Про золоте правило вкотре нагадали вихователі пришкільного літнього табору «Козачок» своїм юним відвідувачам. Цілий день було присвячено темі «Безпека і небезпека. Принципи безпечної життєдіяльності».

Вихователі чудово досягли поставленої мети-сформувати у дітей поняття про безпеку та різні види небезпек; дати уявлення про принципи безпечної  життєдіяльності; виховувати відповідальність, зосередженість, обачливість та поміркованість дій.

Вихователі використали різноманітні прийоми і техніки, про серйозні  теми говорили  з малечею на зрозумілий для них мові. Маємо на увазі, мову гри та доброзичливу атмосферу. Діти відповідали на запитання: що означає бути здоровим? Що треба робити, щоб бути здоровим? Які ви знаєте складові здоров’я? тощо. Вихованці із великим задоволенням обговорювали проблемні ситуації і самі зробили визначення таких понять, як безпека і небезпека! Юним дослідникам було цікаво складати словник небезпек:

  • В побуті (електробезпека, пожежна безпека, газова безпека).
  • Удома, надворі, у школі, у транспорті, у кінотеатрі, ...
  • Природні небезпеки(землетруси, повені, урагани, …).
  • Техногенні небезпеки(аварії, катастрофи на підприємстві).
  • Соціальні небезпеки.
  • Політичні небезпеки(тероризм,війна, …).

Діти працювали в командах та групах.Особливо сподобалась рольова гра, де малеча розігрувала притчу про двох жаб, які потрапили до глека зі сметаною. У кінці вони зробили висновок, що з будь-якого тупику треба завжди шукати вихід, не втрачати надії, старатись заспокоїтись та твердо оцінювати ситуацію. Вихователі познайомили дітей з методикою відомого мандрівника і фахівця з виживання людини Яцека Паокевича. Він сформулював цю методику таким чином: передбачити небезпеку, за можливості уникати її, при необхідності – діяти. Життя, яким би складним воно не було, таки чудове. Недарма  ми всі так цінуємо його. Однак існує чимало небезпек, які не тільки псують, а й забирають життя. Кожен через безглузду випадковість може опинитися в ситуації, коли хвилини вирішують бути нещасному випадку (трагедії) чи ні. Висновок один: потрібно  навчитися передбачати небезпеки, знати правила поведінки в критичній ситуації та способи виходу з неї.

Такою чудовою практикою в межах заходу було ознайомлення з прийомами самозаспокоєння. Діти із великим задоволенням виконували дихальні вправи, які обов’язково допоможуть повернути рівновагу та спокій у будь-якій тривожній ситуації.

Переконані, що сьогоднішній  тематичний день був не тільки цікавим, але й корисним для наших вихованців.

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.