Поради гімназистам

ПАМ'ЯТАЙ: регулярна нестача свіжого повітря не лише підточує здоров'я, а й знижує ефективність праці. Намагайся якомога частіше бувати на відкритому повітрі і влітку, і взимку. Дихати треба рідше, але глибоко.

ОВОЛОДІЙ правилами загартування. Їх два - щоденність і поступовість. Повітряні ванни варто приймати щоденно. Подружись з "королевою здоров'я" -холодною водою. Загартувальна дія її на організм найсильніша.Брудна шкіра погано дихає, утруднює роботу сальних і потових залоз. Вода і мило, мочалка чи губка - твої помічники у боротьбі за чистоту шкіри.

ДОГЛЯДАЙ свої зуби. З маленької дірочки в зубі може початися захворювання. Захворюванням зубів можна і треба запобігати. Чистити зуби треба 2 рази на добу: вранці - зубним порошком, а ввечері - лише щіткою.

ПОРІВНЯЙ як ти харчуєшся з рекомендаціями фахівців, щоб виробити для себе правильні навички харчування. Слід дотримуватися регулярного, в один і той же час, розпорядку в їжі. І викликана ця вимога знову-таки нашою природою: певним ритмом, якому підпорядковується робота органів травлення. Краще, щоб проміжки часу між вживанням їжі становили приблизно 4-5 годин у день, а нічний проміжок, включаючи й сон, не повинен перевищувати 10-11 годин.

ЗНАЙ про гігієну свого одягу. Головне його завдання - брати участь у теплорегуляції людини. Тому білизна має бути м'якою, світлою, еластичною. Обов'язкова вимога - зміна денної й нічної білизни. Щодо взуття, то найважливіше при виборі його - строга відповідність ступні. Під час роботи, пов'язаної з напруженістю очей, обов'язково робіть перерви через кожні 20-30 хвилин. Не давай очам стомлюватись від різного контрасту темної поверхні стола і білого аркуша паперу. Не дивись кілька годин підряд телевізор.

КОНТРОЛЮЙ свою поставу. Сутулість з'являється тому, що людина неправильно сидить. Відсутність постійного самоконтролю за позою мстить не лише непривабливістю, а й хворобливістю - болями у хребті, зміненим диханням, навіть серцебиттям. Від неправильного сидіння за столом викривлюється хребет -з'являється кривобокість. Знаючи, від чого змінюється форма хребта, можна розумно цього уникнути, тобто уважно стежити, як сидиш, за своєю позою. Вивірте по собі - своєму зросту - висоту стола й стільця; несучи щось важке, не забувайте перекладати його з однієї руки в іншу. І, звичайно, дуже хороший засіб уникнути деформації хребта - заняття спортом, активний відпочинок, рух. Тільки пропорційність розумового й фізичного навантаження забезпечує хороше самопочуття, високу працездатність.

РОБИ гігієнічну гімнастику. Комплекс ранкової гімнастики, як правило, складається з 7-9 вправ. Підбирати вправи слід за принципом чергування навантаження на різні частини тіла.

СПРОБУЙ, розмовляючи з людиною про неї саму, намагатися не оцінювати її, як особистість, а описуй її поведінку. Краще описати поведінку товариша, виразити свої почуття до нього таким чином: "Мені було прикро за тебе, коли я дізнався..." або "Мені було незручно..." Це зміщення акценту з товариша на себе дає змогу говорити про себе, а не про нього. Отже, ти нікого не зможеш зачепити, образити.

Якщо ти хочеш працювати, як дорослий, зазирни в майбутнє. Спробуй уявити, що робитимеш у дорослому житті, що варто вміти робити молодій людині незалежно від майбутньої професії, і підпорядкуй цьому свою програму самовиховання. Замислись над своїми власними, індивідуальними особливос­тями. Дай собі відповідь на такі запитання: майбутньому, як можуть зашкодити твоїй самоосвіті? А щоб визначити, які прорахунки у тебе виражені сильніше, а які - слабше, поглянь на себе очима людей, котрі тебе оточують. В чому вони мають рацію, в чому тобі можна було б підтягнутися.

І ще дуже важлива вимога: навчись нічого не робити "абияк". Привчайся зробити якомога більше, а це більше - якомога краще. Це й економно, і чесно.

НАВЧИСЬ правильній організації праці й часу. У цьому допомагають прості, на перший погляд, поради. Одна з них - точно встановити черговість справ, які слід зробити.

КОНТРОЛЮЙ свій настрій. Поганий настрій обтяжливий для психіки. І хоч поганий настрій ніколи не буває безпричинний, часом ти не в змозі докопатися до причини. Але позбутися його ти хочеш. І зробити це ти можеш, скориставшись системою психологічного захисту від поганого настрою. Найкращий спосіб позбутися його - аналіз. Треба спробувати розібратися у хворобливій ситуації і або знайти вихід з неї, або змінити до неї ставлення.

І остання порада: завжди намагайся зрозуміти іншого, довіряй йому. Найчастіше настрій псується не від реальних невдач і неприємностей, а від неправильних думок, що хтось до тебе не так ставиться, недооцінює тебе, невиправдано вимогливий, несправедливий. Ця недовіра до іншого заважає і тобі, і йому - будь довірливий, справедливий.

ПАМ'ЯТАЙ про чудотворну дію сміху. Сміх може слугувати показником здорової психіки. Сміх пом'якшує скованість під час спілкування, допомагає перебороти сором'язливість, почуття незручності, а також різні житейські негаразди. Успішне запам'ятовування вимагає успішної роботи пам'яті на всіх етапах: реєстрації, формування й видобування впізнаного. Повторюючи, користуйтесь правильними навичками. Обов'язково чергуйте читання з пригадуванням про себе, а відтак переказом прочитаного. Коли ж щось забули, не поспішайте заглядати до книжки, краще зазирніть у пам'ять.

ЗНАЙ, що розроблено спеціальні прийоми запам'ятовування. Один з най­важливіших - розвантаження пам'яті за рахунок застосування засобів зовнішньої пам'яті. Зовнішня пам'ять - це записники, щоденники, картки, таблиці, схеми, магнітофонні записи, персональні ЕОМ. Вони пам'ятатимуть за тебе і для тебе як завгодно довго і можуть видати потрібні відомості у будь- який час. У щоденній практиці людям доводиться мати справу з відомостями, які слід обов'язково запам'ятати. В такому випадку допомагає мнемотехніка - техніка пам'яті. За довге життя мнемотехніки, або мнемоніки, вироблено чимало специфічних прийомів запам'ятовування.

КОНТРОЛЮЙ себе, як ти слухаєш. Уважно слухати непросто. А тепер шість способів, які рекомендують для поліпшення здатності слухати:

  • Учись повільно зосереджуватися.
  • Влаштовуй для себе радіо - або телеекран. Послухай з кимось передачу і перевір, скільки положень, висловлених у ній, ви обидва запам'ятали.
  • Відключайся од того, що відволікає увагу. Не намагайся слухати й водночас робити ще дві чи три справи.
  • Учись розуміти чиюсь протилежну точку зору. Готуй не вбивчу відповідь, а запитання, що стосуються слів співбесідника.
  • Повторюй про себе прохання й вимоги, адресовані тобі. Це привчить і точно запам'ятовувати їх, і правильно виконувати.
  • Допомагай слухати іншим. Не повторюй одне і те ж кілька разів. У такий спосіб ти не лише не звертаєш уваги на сказане, а притуплюєш її у свого співбесідника.

Посилання

Ми на мапі

Приєднуйтесь

Приєднуйтесь до наших груп

Приєднавшись до наших груп Ви зможете приймати активну участь у житті гімназії

Контакти

Є питання? Зв'яжітся з нами

73003, м. Херсон, вул. Пестеля, 4

Тел.: (0552) 22-50-53
Тел.: (0552) 22-58-58

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.